Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... cerere de amanare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

cerere de amanare

Buna ziua,problema mea este ca am un dosar penal iar primul termen este pe 14 septembrie si vreau sa stiu daca fac o cererere de manare pentru a-mi angaja un avocat este realizabila?
Dosarul este unul de natura comerciala,nu am interdictie de a parasi tara sau mandat de arestare.
Intreb deoarece vreau sa plec din tara pentru 2 luni la munca in strainatate.
Multumesc!
Puteti cere un alt termen pentru angajarea unui aparator, insa sa stiti ca la proces tot trebuie sa va prezentati cand va fi nevoie, chiar daca plecati in strainatate sa fiti constient ca judecatorul va dori sa va asculte si pe dvs, iar avocatul nu poate face o declaratie in numele dvs, el poate doar depune memorii, probe in aparare, etc.
Multumesc frumos!
Problema este ca un nou termen s-ar putea sa-l primiti intr-o luna.
Multumesc