Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CCM la nivel national 2011-2014
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CCM la nivel national 2011-2014

Buna ziua,

Contractul colectiv de munca la nivel national pe 2011 - 2014 s-a publicat in Monitorul Oficial?

Multumesc!
Nu
1. Nu mai exista CCM unic la nivel national.
2. Din Legea dialogului social (nr.62/2011):
Art. 128
(1) Contractele colective de munca se pot negocia la nivel de unitati, grupuri de unitati si sectoare de activitate.
Continutul CCM la nivelul ramurilor din economia nationala
[ link extern ] >