Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

REVISAL

1.Cum trebuie sa inregistrez in Revisal sporurile (de noapte, ore suplimentare) care se calculeaza in functie de numarul de ore efectuate ,care difera de la o luna la alta si care nu au caracter permanent . Cum poate fi cuantificata suma in Revisal ?
2. Daca sunt angajata cu CIM si operez in Revisal, trebuie sa ma inregistrez la Autoritatea Nationala de Supraveghere a prelucrarii datelor cu caracter personal ?
Daca trebuie care este temeiul legal , din HG 500/2011 nu rezulta acest lucru .
Multumesc pentru ajutor.
1. Este o scapare la HG 500 privind inregistrarea sporurilor, nu face referire stricta si lasa loc de interpretare, personal am inregistrat doar sporurile cu caracter permanent, exemplu: sporul de vechime.
2. Nu este necesara inregistrarea ca si operator a prelucrarii de date cu caracter personal si sa ai decizie de operare in Revisal, vezi model atasat la "documente utile".
SC DELTA EXPERT CONSULT SRL, Consultant resurse umane
CAMELIA IACOB a scris:

1.Cum trebuie sa inregistrez in Revisal sporurile (de noapte, ore suplimentare) care se calculeaza in functie de numarul de ore efectuate ,care difera de la o luna la alta si care nu au caracter permanent . Cum poate fi cuantificata suma in Revisal ?
2. Daca sunt angajata cu CIM si operez in Revisal, trebuie sa ma inregistrez la Autoritatea Nationala de Supraveghere a prelucrarii datelor cu caracter personal ?
Daca trebuie care este temeiul legal , din HG 500/2011 nu rezulta acest lucru .
Multumesc pentru ajutor.

1. Daca ati fi cautat pe aceasta sectiune ati fi observat ca despre acest subiect s-a mai scris.
Regulamentul de postare pe Forum prevede urmatoarele :
3.1. Înainte de a deschide un topic nou, este recomandat sa urmezi etapele descrise în continuare:
- apeleaza la functia de cautare a forumului pentru ca e posibil ca subiectul sa mai fi fost discutat si sa gasesti deja raspunsul;
- daca ai posibilitatea si rabdarea necesara, citeste mai multe discutii legate (chiar si vag) de subiectul pe care intentionezi sa-l deschizi; s-ar putea sa gasesti raspunsul în alta discutie, cu subiect aparent diferit de ceea ce cauti si care nu apare la cautare.

2. Vedeti raspunsurile date la ceste problema accesand link-urile de mai jos :

www.avocatnet.ro/content/for...