Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... PROBLEMA REVISAL 5.0 (NOU)
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

PROBLEMA REVISAL 5.0 (NOU)

Am o problema si poate mai sunt persoane care s-au lovit de ea: am instalat Revisalul nou dupa instructiunile de pe inspectiamuncii.ro. Programul mi s-a instalat corect, dar nu mi se ruleaza. Toate cerintele min necesare sunt indeplinite, am sters corect varianta de test, nu-mi da nici o eroare in rularea programului si nu mi se blocheaza nimic. Pur si simplu dau dublu-click pe pictograma si nu se-ntampla nimic. In Task Manager se vede k e initiata rularea programului, dar se opreste brusc singura de la sine. Am apelat la cei de la suport dar pana in prezent n-au facut decat sa-mi ceara date cu privire la capacitatea calculatorului, dar nici o solutie. Poate m-ajutati voi macar cu o parere...
Incearca sa instalezi un nou sistem pe acelasi calculator si e posibil sa functioneze fara probleme.
Personal lucrez intr-un windows instalat special pentru revisal pe un hard complet separat si acces parolat :).
Probabil ca lucrati in Windows XP sau 7.
Mergeti in Control panel/add/remove Programs (XP) sau in Programs and features si dezinstalati programul, dupa care reporniti calculatorul.
Daca aveti un program de curatare (de ex. CCleaner, care este free) faceti si o curatare, dupa care reinstalati Revisal.
Rulati-l, cu dublu click pe icon-ul de pe desktop, sau din directorul unde a fost instalat.
Ar trebui sa functioneze.
Daca ati avut vechiul revisal, trebuie sa aplicati toate patch-urile anterioare pentru a putea instala Revisal HG500.
Daca tot nu merge, reveniti, dar oferiti mai multe detalii despre sistemul de operare, programul avut anterior, mesajele pe care le primiti.
Succes.