avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 385 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... autorizatie de la primarie pt organizare targuri?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

autorizatie de la primarie pt organizare targuri?

sunt autorizat ca Intreprindere Individuala.am ca activitate secundara si codul CAEN 8230-activitati de organizare targuri,expozitii,congrese.doresc sa inchiriez curtea unui restaurant amplasat intr-un parc si sa organizez acolo targ produse textile,saptamanal.imi mai trebuie vreo autorizatie pt a desfasura aceasta activitate acolo?dar proprietarului,ii trebuie vreo autorizatie in acest sens?persoanele participante la targ vor fi PFA,SRL,etc.lor le trebuie vreo autorizare in plus pt a participa la targ in curtea acelui restaurant?
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 14:34, 1 Septembrie 2011
Da. Va trebuie de la primarie o autorizatie de functionare pentru targuri. Mergeti la primarie, la serviciul de autorizari agenti economici, le spuneti ce doriti sa faceti si va spun ce acte trebuie sa depuneti la ei. Orientativ cred ca va va fi necesar:
- un contract de inchiriere cu firma detinatoare a acelui platou unde veti organiza targul saptamanal,
- declaratie punct de lucru al firmei dumneavostra,
- contract cu o firma de salubritate locala;
- Autorizaţia sanitară de funcţionare;
- Autorizaţia P.S.I. sau avizul Brigăzii de Pompieri a Municipiului Bucureşti (după caz);
- Avizul Centrului de Medicină Preventivă şi Poliţiei Sanitar-Veterinare (după caz);
- Autorizaţie de mediu sau avizul Agenţiei pentru Protecţia Mediului (după caz).
Dar mergeti la ei si aflati exact, nu faceti nimic inainte de a va informa.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce caen trebuie pt targ auto? fostaautobaza1 fostaautobaza1 avem un teren betonat unde vrem sa organizam un targ auto ce CAEN ne trebuie (vezi toată discuția)
Organizare evenimente, nunti, botezuri, mese oficiale hantengri hantengri Suntem o pensiune turistica urbana cu sala de mese pentru turistii cazati si cu o bucatarie dotata. Pe langa aceasta activitate de baza dorim sa organizam si ... (vezi toată discuția)
Ce autorizatii imi trebuiesc pentru restaurant ? datcumatei datcumatei am obtinut autorizatia de constructie pentru un restaurant sezonier si acum as dorii sa imi spuna cineva care sunt urmatorii pasi !!!unde sa ma duc si ce ... (vezi toată discuția)