Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Suspendarea contractului de munca pentru crestere ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Suspendarea contractului de munca pentru crestere copil pana la 2 ani

Buna seara ,

Am o suspendare de contract individual de munca pentru intrare in concediu crestere copil. Cum se introduce aceasta situatie in REVISAL dupa noul cod ?...sau nu se inregistreaza ???

Multumesc
1. Operatia permite suspendarea unui contract deja adaugat in cadrul aplicatiei
Operatia de suspendare se poate face apeland butonul "Suspendare" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Contracte", subsectiunea "Suspendare".

2. Se selecteaza din lista contractul care se doreste a fi suspendat si se apasa butonul "Continuare > >".

3. In ecran se completeaza urmatoarele informatii:
- Temei suspendare: se selecteaza din lista de valori predefinite temeiul legal de suspedare a contractului
- Data inceput suspendare: se selecteaza din controlul de data calendaristica data de inceput a suspendarii contratului
- Data sfarsit suspendare: se selecteaza din controlul de data calendaristica data de sfarsit a suspendarii contractului
- Alte detalii: se completeaza cu alte detalii referitoare la suspendarea contractului

4. apoi se da salveaza si dupa care se va genera fisierul pentru export.
Este foarte posibil sa avem o versiune mai veche a revisalului....la rubrica despre contractul de munca, la modificari nu apare suspendare de contract....in acest caz ce a-si putea face ????
Ceea ce am postat este pentru varianta noua a REVISALUL-ului ..5.0.6 pe care ar trebui sa incepeti s-o folositi.
O gasiti aici
[ link extern ] /

Varianta veche nu are aceasa optiune de completare si transmitere a REVISAL-ului.