avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 930 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Recuperare taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Recuperare taxa auto

Mai am vreo sansa sa recuperez taxa auto pentru o masina adusa din Germania, inmatriculata in Romania si pe care am vandut-o la o jumatate de an?
Cel mai recent răspuns: bahama400 , utilizator 18:01, 2 Septembrie 2011
Daca e platita de d-voastra o recuperati!
Cel cu drept de recuperare a taxei este cel care a achitat taxa!
Contactati un avocat din zona sa va lamureste si va si recupereaza taxa!
Multumesc de informatie. Dar ma gandesc ce acte ar trebui sa prezint sa recuperez taxa ca nu mai am decat chitanta ce atesta plata taxei de poluare?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare taxa prima inmatriculare si chitanta bacau Machiaveli Machiaveli Buna ziua ! Am achizitionat in luna august din Germania un autovehicul pt care am platit in luna octombrie suma de aprox 5300 lei contravaloare taxa de prima ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa de poluare eu_craciun eu_craciun buna ziua, o persoana a cumparat o masina din Germania, a achitat taxa de poluare pt. ea, dupa care a vandut-o, aceea persoana a vandut masina la randul lui ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa poluare(auto) danutz01 danutz01 Am introdus in tara , in luna octombrie 2008 un autoturism provenind din Germania.Am platit taxa de poluare si am inmatriculat in Romania ... (vezi toată discuția)