Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Recuperare taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Recuperare taxa auto

Mai am vreo sansa sa recuperez taxa auto pentru o masina adusa din Germania, inmatriculata in Romania si pe care am vandut-o la o jumatate de an?
Daca e platita de d-voastra o recuperati!
Cel cu drept de recuperare a taxei este cel care a achitat taxa!
Contactati un avocat din zona sa va lamureste si va si recupereaza taxa!
Multumesc de informatie. Dar ma gandesc ce acte ar trebui sa prezint sa recuperez taxa ca nu mai am decat chitanta ce atesta plata taxei de poluare?