Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa parcare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa parcare

În Craiova, s-a votat în Consiliul Local o taxa de parcare, de o zi, o saptamâna, o lună şi pe an pentru toate masinile indiferent de judetul sau tara unde sunt inregistrate. Eu am masina cu nr. de Teleorman. Nu au anunţuri la nici o intrare în Craiova, s-a scris ceva în ziare, dar dacă vii o zi cu treburi în oraş nu citeşti presa.
Este legală şi poate fi aplicată de poliţia comunitară?
Dacă îmi pune amenda în parbriz unde trebuie să o plătesc?
Cum ajunge în bugetul primăriei dacă eu o plătesc în Alexandria?
Amenda se achita in baza PV si ajunge la bugetul local
Dupa achitarea amenzii va revine obligatia ca originalul dovezii de plata sa o comunicati unitatii emitente a PV
Pentru a indeparta situatii neplacute ulterioare,este de preferat sa realizati copie a dovezii de plata