avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1629 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... pot munci in spania?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

pot munci in spania?

buna ziua am lucrat in spania in agricultura si am avut carte verdeam lucrat 3 luni dupa care am renuntat si am revenit in tara fara sa cer somaj in spania !acum am inteles ca nu mai am voie sa lucrez in spania deoarece nu am cerut somaj.cat este de adevarat acest lucru?nu ma mai pot intoarce in spania sa lucrez?astept cu nerabdare mesajuldumneavoastra va multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:48, 3 Septembrie 2011
Buna ziua !
Faptul ca nu ati solicitat ajutorul de somaj nu impieteaza cu nimic asupra dreptului dvs., de a lucra (din nou) . Bafta !
Numai ca in prezent sunt alte conditii ... dupa 22 iulie 2011 s-au impus anumite restrictii de munca din Spania .
adika ce restrictiii sunt acum in spania?chiar nu mai pot munci acolo?
am inteles ca imi pot face un pfa asta ce inseamna ca imi platesc singur taxele catre stat?
Mesaj reeditat
@ andreiaron

Data post: Sambata, 3 Septembrie 2011, 17:12
Subiect: munca in spania1


buna ziua revin iar cu o intrebare?ce legi sau schimbat in spania incepand din luna iulie .ce conditii trebuie sa indeplinesc ptr a putea reveni in spania si a lucra iar speficic ca am carte verde de munca in spania am lucrat o perioada de trei luni dupa care din lipsa de munca am revenit in tara acum as vrea sa ma intorc in spania ptr alucra in agricultura la cules struguri cu sotia si copilu!deci ce conditii ce acte imi trebuiesc ptr alucra iar?bebelusului meu de 9 luni ii trebuie pasaport ptr a putea iesi cu el din tara?va-m scris cam mult sper sa nu va plictisesc va multumesc anticipat ptr raspunsuri.

Vedeti discutiile purtate pe aceasta tema
www.avocatnet.ro/content/for...

www.avocatnet.ro/content/for...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Alocatie europeana irina37 irina37 Buna ziua,deranjez cu cateva intrebari.Am 2 copii o fata de 11 ani si baiatul de 13 luni si suntem in Spania de multi ani atat eu cat si sotul.Fata este ... (vezi toată discuția)
Dosar pentru pensia de invaliditate maia1956 maia1956 Sotul a lucrat 5 ani in spania acuma beneficiaza de somaj .......in total are 35 ani de munca........nascut in 2 iunie 1955......din cauza ca sa inbolnavit si ... (vezi toată discuția)
Grupa 1 de munca mihaimares59 mihaimares59 Buna ziua. Sant nascut pe 4 oct 1959 .Lucrez din august 1980 pana in 2001 in grupa 1 de munca 100/100. si in continuare pana in 2009.in grupa deosebita.Din ... (vezi toată discuția)