Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Trecerea sporului de noapte in noul Rvisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Trecerea sporului de noapte in noul Rvisal

Buna Ziua!Salariatii societatii lucreaza,atunci cand este nevoie,si in ture de noapte.Pentru acest lucru,la angajare,am trecut in contract ,la rubrica sporuri,25%spor ore noapte.Tot 25%spor,pentru orele de sambata si duminica lucrate.Mentionez ca ,pentru luna in curs,li se asigura si zilele libere corespunzatoare.In noul Revisal,la rubrica ,,sporuri ''imi cere sa trec suma.Cum sa procedez,tinand cont de faptul ca nu se lucreaza intr-un sistem de ture,sa fie o suma fixa pe luna?Va multumesc!
Vedeti raspunsurile date in aceste discutii pe aceasta tema:
www.avocatnet.ro/content/for...