avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1569 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... furt identitate
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

furt identitate

am si eu o mare problema.de vreo luna tot ma suna cineva cu numar ascuns si nu vorbeste,uneori suna si de 20-30 de ori pe zi.pe langa asta mi s-a facut un cont pe un site de matrimoniale unde a pus poze cu mine si date personale: id de mess si numar de telefon.ce e de facut?
Cel mai recent răspuns: BX , utilizator 16:37, 7 Septembrie 2011
schimbati nr de telefon si atentie cui il dati

din pacate sunt multi dezaxati printre noi
sper sa se poata face ceva mai mult de atat :(
Cunoasteti persoana care va suna ?

1.Aveti posibilitatea sa nu raspundeti sau sa respingeti apelurile respectivei persoane.
2.Ar fi bine sa va schimbati numarul de telefon.
marro a scris:

sper sa se poata face ceva mai mult de atat :(


sigur
se poate
mergeti la politie depuneti o plangere impotriga a ceeace vi se intampla
daca aveti norocul sa dati de un lucrator care e dornic de afirmare,poate cere,ascultarea telefonului si depistarea apelului
insa eu personal cred ca aveti sanse minime,si pierdeti timp,nervi si intrati intr-o stare de disconfort care va tine pana....schimbati nr de telefon
In primul rand schimbati numarul de telefon asa cum ati fost sfatuit mai sus.
Daca alegeti sa nu-l schimbati, va pot asigura ca la un moment dat, persoana care nu vrea sa vorbeasca se va satura.
Puteti de asemenea solicita site-ului acela de matrimoniale sa va inlature profilul creat, luati legatura cu adminul.

Alte discuții în legătură

Hartuire daniel100 daniel100 buna ziua, va rog sa-mi dati un sfat...........am mari probleme cu cineva care ma suna cu nr ascuns si ma ameninta . Ce pot face ,,,,,,pot afla nr ascuns sau ... (vezi toată discuția)
Hartuire, abuz de incredere, furt de identitate sau toate trei??? ContSters172931 ContSters172931 Buna ziua, Povestea mea incepe in septembrie 2010, cand am cunoscut un individ, langa care mi-am dat seama ca nu am ce cauta si am pus capat relatiei la ... (vezi toată discuția)
Apel cu numar ascuns cumy cumy Primesc de 2-3 / saptamana de 3 luni apeluri cu numar ascuns de la cineva. Cand raspund acea persoana nu spune nimic. Banuiesc ca este un cunoscut. Stiu ca se ... (vezi toată discuția)