Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... furt identitate
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

furt identitate

am si eu o mare problema.de vreo luna tot ma suna cineva cu numar ascuns si nu vorbeste,uneori suna si de 20-30 de ori pe zi.pe langa asta mi s-a facut un cont pe un site de matrimoniale unde a pus poze cu mine si date personale: id de mess si numar de telefon.ce e de facut?
schimbati nr de telefon si atentie cui il dati

din pacate sunt multi dezaxati printre noi
sper sa se poata face ceva mai mult de atat :(
Cunoasteti persoana care va suna ?

1.Aveti posibilitatea sa nu raspundeti sau sa respingeti apelurile respectivei persoane.
2.Ar fi bine sa va schimbati numarul de telefon.
marro a scris:

sper sa se poata face ceva mai mult de atat :(

sigur
se poate
mergeti la politie depuneti o plangere impotriga a ceeace vi se intampla
daca aveti norocul sa dati de un lucrator care e dornic de afirmare,poate cere,ascultarea telefonului si depistarea apelului
insa eu personal cred ca aveti sanse minime,si pierdeti timp,nervi si intrati intr-o stare de disconfort care va tine pana....schimbati nr de telefon
In primul rand schimbati numarul de telefon asa cum ati fost sfatuit mai sus.
Daca alegeti sa nu-l schimbati, va pot asigura ca la un moment dat, persoana care nu vrea sa vorbeasca se va satura.
Puteti de asemenea solicita site-ului acela de matrimoniale sa va inlature profilul creat, luati legatura cu adminul.