Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale srl
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

srl

daca infintez un srl am nevie de vreo autorizatie de la primarie????
Ce obiect de activitate desfasurati?
Buna ziua,

pentru infiintare nu aveti nevoie de nicio autorizatie de la Primarie.

Avocat Costi Boncu
Da-ti mai multe detalii , cu obiectul de activitate etc
Aveti nevoie de un aviz de functionare de la primarie. Mergeti la ei si intrebati ce acte va trebuie sa depuneti la dosar si cat va costa. In principiu va va trebui copie de pe certificatul de inmatriculare, un certificat constatator de la registrul comertului, copie de pe titlul de detinere al spatiului (titlu de proprietate, contract de inchiriere sau alt ceva, dupa caz), contract cu firma de salubritate platit la zi (copie factura si chitanta).
Acesta il solicitati dupa ce v-ati infiintat firma si v-ati autorizat la registrul comertului punctul de lucru.
george-neagu, moderator