Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general dizolvare voluntara
Discuție deschisă în Contabilitate în general

dizolvare voluntara

daca o firma se afla in faza de dizolvare voluntara ( adika am depus actele la reg. comertului), si isi vinde din stocul de marfa sau din active, factureaza cu tva sau fara. ( firma fiind platitoare de tva).
concret vreau sa vand casa de marcat la firma de la care am cumparat-o, cantarul, mobilierul, etc.
va multumesc
Vindeti cu TVA.