Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Sentinta de divort definitiva si irevocabila
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Sentinta de divort definitiva si irevocabila

Unde trebuie supervizata o sentinta de divort definitiva si irevocabila, pronuntata de Tribunalul Timis, pentru a ma putea recasatori in RA Egipt?
Nu stiu ce intelegeti prin supervizata. Pentru a va casatori in Egipt probabil ca veti avea nevoie de hotararea definitiva si irevocabila APOSTILATA la Tribunalul Timis. Pe langa acest document probabil ca veti avea nevoie si de certificat de celibat (se elibereaza la Starea Civila).
la Ministerul af,externe,
trebuie tradusa si apostila+ certific de nastere tradus,legalizat
casa de piatra