Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... salarizare sef svsu
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

salarizare sef svsu

sunt incadrat pe postul de sef svsu la o primarie din 2008 si vreau sa stiu cand am dreptul la o avansare intro treapta profesionala superioara?
Va multumesc anticipat!
In principiu functiei de sef serviciu ii este atribuita salarizarea corespunzatoare unei functii de executie la limita maxima prevazuta pentru aceasta ... sunteti sef serviciu ... la ce anume avansare va ganditi?
Cum figurati in statul de functii al primariei? Pt. ca daca sunteti trecut ca Sef SVSU nu mai aveti unde promova. Daca sunteti Referent/Inspector ,de specialitate(S) sau nu, puteti promova in treapta imediat superioara (din gr.II in gr.I). Mai reveniti, totusi, cu mai multe detalii: cum ati fost incadrat in 2008, cum ati fost incadrat in 2010, conf.L 284/2010, sunteti FP sau contractual, aveti S sau M?