Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale raspundere solidara
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

raspundere solidara

Imi poate trimite cineva un model de decizie privind atragerea raspunderii solidare? Multumesc!
in ce contex. -decizie-din ce fel de raporturi juridice
elazia a scris:

Imi poate trimite cineva un model de decizie privind atragerea raspunderii solidare? Multumesc!

Atragerea raspunderii individuale sau solidare a administratorilor nu se face prin decizie, ia este ceruta de A.G.A, in cadrul procedurii insolventei de creditori sau in unele cazuri din oficiu de judecatorul sindic.