avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 711 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale raspundere solidara
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

raspundere solidara

Imi poate trimite cineva un model de decizie privind atragerea raspunderii solidare? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Florian Turlete , Avocat 09:02, 2 Septembrie 2008
in ce contex. -decizie-din ce fel de raporturi juridice
elazia a scris:

Imi poate trimite cineva un model de decizie privind atragerea raspunderii solidare? Multumesc!


Atragerea raspunderii individuale sau solidare a administratorilor nu se face prin decizie, ia este ceruta de A.G.A, in cadrul procedurii insolventei de creditori sau in unele cazuri din oficiu de judecatorul sindic.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Actiune raspundere patrimoniala art.138!!!!!! germanu germanu Buna ziua!Am o problema....am avut un srl ,eu fiind administrator. Finantele au cerut insolventa...a fost numit lichidator reprezentantul Finantelor...prin ... (vezi toată discuția)
Consecintele schimbarii legislatiei fiscale mioara2012 mioara2012 Buna ziua! In cadrul unui proces de insolventa, ANAF solicita avizul pentru atragerea raspunderii in solidar a administratorului si il obtine. Persoana ... (vezi toată discuția)
Lipsa dreptului la aparare mioara2012 mioara2012 Buna ziua! Punem in discutie urmatoarea speta: In cadrul unui proces de insolventa, ANAF solicita avizul pentru atragerea raspunderii in solidar a ... (vezi toată discuția)