Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... legislatie apometre
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

legislatie apometre

Am montat apometre acum 2 ani.
De curand am obsevat ca inelele albastre si rosii sunt sparte. Ce trebuie sa fac in mod legal?
Astept raspuns pe mail.
Multumesc
Raspuns veti primi pe forum.

Desi nu stiu ce reprezinta inelele albastre si rosii cred ca trebuie sa le schimbati. Mergeti la administrator si intrebati.
Inelele rspective prezinta extremitatile special prevazute pentru fixarea sigiliului cu care este obligatoriu sa fie prevazut aparatul de contorizat consum individual
In situatia in care din diverse motive acest inel sau sigiliul sau deteriorat,contactati personal firma care asigura verificarea metrologica a apometrelor care va verifica ,va inlocui inelul si va aplica sigiliul