Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... nerespectare drept propietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

nerespectare drept propietate

Buna ziua. M-am judecat cu un vecin timp de 6 ani deoarece acesta a incalcat linia de hotar si a construit pe casa mea mai multe anexe. In urma unei decizii irevocabile emise de Curtea de Apel, vecinul trebuia sa-si retraga acoperisurile anexelor pe linia de hotar stabilita respectiv cea ceruta de mine. Acum 5 zile Vecinu a primit o somatie de la un executor, in acest sens si a inceput sa-si retraga anexele dar nu pe linia de hotar stabilita ci mult inspre mine. Ce mai pot face eu deoarece paratul nu a respectat hotarearea judecatoreasca ci a stabili o linie de hotar asa cum a vrut el? Va multumesc.

daca aveti hptarare definitiva si irevocabila , dece nu ati cerut ,prin executoriu judecatoresc punerea in aplicare ? , dupa cum relatati reese ca paratul are executare de desvoltare , vedeti in baza carui act s-a permis executoriul si paratul sa se extinda.
Faceti plangere penala pentru abuz ,incalcarea dreptului de proprietate si nerespectarea hotararii sentintei date de instanta.