Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... examen de promovare in grad profesional imediat ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

examen de promovare in grad profesional imediat superior celui detinut

Ce trebuie sa cuprinda documentatia pentru a demara procedura privind concursul/examenul de promovare in gradul profesional imediat superior celui detinut de catre un functionar public de executie in cadrul unei primarii.Ce acte normative trebuie avute in vedere ,in afara legii 188/1999 cu modif.Multumesc.
1. Referat de organizare a examenului, bibliografie+adresa solicitare desemnare reprezentant catre ANFP.
2. H.G nr. 611/2008 pentru aprobarea normelor privind organizarea şi dezvoltarea carierei funcţionarilor publici

In ce consta referatul de organizare a examenului de promovare in grad?
Pai in justificarea necesitatii organizarii examenului de promovare in grad profesional (de ce trebuie organizat asa ceva); trebuie precizata daca aceasta promovare in grad este prevazuta in planul anual de ocupare a functiilor publice, ca functionarii x si y indeplinesc conditiile legale pentru a participa la aceasta promovare in grad profesional, etc.
Ca de obicei, hartogaraie multa:))
Indeed :)