Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... alergie la un supliment alimentar
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

alergie la un supliment alimentar

Buna seara tuturor!
Am o problema cu un supliment alimentar. Dupa ce am consumat o doza recomandata de ... 100 mg. am facut o reactie alergica de am ajuns la urgenta unde m-au tratat. Am efectuat teste alergologice unde s-a stabilit ca sunt alergic la ... . Respectivul produs l-am cumparat dintr-un magazin naturist si pe eticheta nu s-a evidentiat ca ar putea cauza reactii alergice. Cine isi asuma raspunderea in cazuri de acestea si care sunt pasii legali ce ar trebui urmati?
Va multumesc Karateka
Alin Popescu, administrator

Testele alergologice le-ati facut dupa ce ati luat medicamentul?
Daca raspunsul este DA (pentru ca asa se intelege din ce ati scris, ca ati luat medicamentul in urma unei recomandari) nu aveti, in opinia mea, ce sa faceti.

Acesta este riscul tratamentelor naturiste pe care de regula le luam pentru ca altii spun ca s-au simtit bine dupa ele :(