Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA, II SAU IF-evaluator autorizat?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA, II SAU IF-evaluator autorizat?

As dori sa va mult sa ma ajutati si pe mine intr-o problema.Doresc sa ma autorizez ca si expert evalutor confor Ordanantei 24 din 30.08.2011 si as dori ca forma de organizare sa optez pt PFA, II sau IF.Se poate sau este obligatoriu sa-mi fac SRL?
Puteti opta pentru orcare din variantele dorite. Nu este obligatoriu infiintarea unui SRL .
am fost la ORC si mi s-a spus ca nu pot opta pt aceste 3 forme, avand obligatia de a-mi face un SRL sau a lucra ca liber profesionist prin finante...Puteti sa-mi dati mai multe detalii?
Puteti sa optati pentru urmatoarele coduri CAEN 6831 ; 7022 ; 7490 .
Inregistrarea se face la finante pe baza actului de calificare ca evaluator.
deci sa inteleg sa expert evaluator pe PFA II sau IF nu merge?