Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Poprire cont personal de catre Administratia ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Poprire cont personal de catre Administratia Finantelor Publice

Buna-ziua,

Am o intrebare legata de o situatie ce mi se pare cel putin anormala:

Astazi am sesizat ca in contul personal bancar s-a operat o oprire a unor sume de bani de catre AFP pe baza unor creante neachitate in urma inchiderii unui PFA, din septembrie 2010.

Intrebarea mea este:

Este normal ca aceasta poprire sa fie efectuata fara sa fiu anuntat in prealabil prin posta? Ce acte trebuia sa primesc? Cum trebuia sa fiu instiintat?

Tin sa mentionez ca nu am mai primit nicio instiintare (somatie) din partea AFP din iunie anul acesta.

Va multumesc anticipat!
dudutz, utilizator
probabil ca a fost comunicata prin afisare. se mai practica asemenea metode.