avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 928 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Poprire cont personal de catre Administratia ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Poprire cont personal de catre Administratia Finantelor Publice

Buna-ziua,


Am o intrebare legata de o situatie ce mi se pare cel putin anormala:

Astazi am sesizat ca in contul personal bancar s-a operat o oprire a unor sume de bani de catre AFP pe baza unor creante neachitate in urma inchiderii unui PFA, din septembrie 2010.

Intrebarea mea este:

Este normal ca aceasta poprire sa fie efectuata fara sa fiu anuntat in prealabil prin posta? Ce acte trebuia sa primesc? Cum trebuia sa fiu instiintat?

Tin sa mentionez ca nu am mai primit nicio instiintare (somatie) din partea AFP din iunie anul acesta.

Va multumesc anticipat!
Ultima modificare: Joi, 15 Septembrie 2011
dudutz, utilizator
Cel mai recent răspuns: Mihai Costache , Avocat 15:09, 15 Septembrie 2011
probabil ca a fost comunicata prin afisare. se mai practica asemenea metode.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Titlu executoriu impozit anual louise louise Buna seara! Astazi am primit de la A.F.P. sector 3 o somatie insotita de un titlu executoriu prin care sunt somata sa achit o suma care reprezinta ... (vezi toată discuția)
Ce face girantul in cazul in care debitorul nu plateste? syberia_sims syberia_sims Buna ziua, Acum doi ani am girat pentru un credit de nevoi personale unei \\\"prietene\\\" si am semnat un contract de garantie reala mobiliara asupra ... (vezi toată discuția)
Anaf poate cere poprirea conturilor la solicitarea altor instituții? Re-Design ngo Re-Design ngo „In data de 13/12/17 BCR a primit o instiintare pentru poprirea conturilor dv. in valoare de... Pentru detalii va asteptam in orice unitate BCR” - acesta ... (vezi toată discuția)