Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Legea 10 atacata de vechea lege 112 se poate? la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Legea 10 atacata de vechea lege 112 se poate? la curtea de apel

Buna ziua !
In 1999 pe legea 112 am deschis actiune pt revendicarea imobil restituire in integru la curtea de apel . Mi s-a respins actiunea cu irevocabil
In 2001 a aparut legea 10 la care am depus din nou dosarul notificat prin tribunal
In 2009 am depus actiune in instanta cu primaria Bucuresti , am castigat fondul , apoi apelul pentru punere in deplina si linistita posesie a imobilului.
Primaria Bucuresti face recurs la curtea de apel in care pe langa motivele invocate de primaria Bucuresti face referire la actiunea din 1999 pe legea 112

In acest caz : Ce se poate intampla si ce argumente pot aduce in continuare?
" speta este aceiasi " intrarea in posesie - proprietate - a imobilului cerut in instasnta .
iar in acest caz nu exista nicio alternativa ?
deoarece in constitutie zice ca art 47 din lg 10 e neconstitutional deci?