avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 972 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Legea 10 atacata de vechea lege 112 se poate? la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Legea 10 atacata de vechea lege 112 se poate? la curtea de apel

Buna ziua !
In 1999 pe legea 112 am deschis actiune pt revendicarea imobil restituire in integru la curtea de apel . Mi s-a respins actiunea cu irevocabil
In 2001 a aparut legea 10 la care am depus din nou dosarul notificat prin tribunal
In 2009 am depus actiune in instanta cu primaria Bucuresti , am castigat fondul , apoi apelul pentru punere in deplina si linistita posesie a imobilului.
Primaria Bucuresti face recurs la curtea de apel in care pe langa motivele invocate de primaria Bucuresti face referire la actiunea din 1999 pe legea 112

In acest caz : Ce se poate intampla si ce argumente pot aduce in continuare?
Cel mai recent răspuns: pynu , utilizator 17:03, 16 Septembrie 2011
" speta este aceiasi " intrarea in posesie - proprietate - a imobilului cerut in instasnta .
iar in acest caz nu exista nicio alternativa ?
deoarece in constitutie zice ca art 47 din lg 10 e neconstitutional deci?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Actiune în revendicare drept comun/ legea 10/2001 Oana  Tudor Oana Tudor Buna! Am nevoie de niste sfaturi in legatura cu o speta de altfel foarte interesanta: Pe scurt: 1. Pe 15.03.2000 la Judecatoria H. este inregistrată o ... (vezi toată discuția)
Art47/legea10/2001 karmena karmena Tatal meu a depus cerere de cumparare in baza Legii 112/1995 a imobilului in care locuia din 1978, in septembrie 1999.La acea data nu exista nici o notificare ... (vezi toată discuția)
Recurs impotriva incheierii miruna.c miruna.c speta e asa: odata cu recursul am ridicat o exceptie de neconstitutionalitate. recursul s-a solutionat pe 30 nov. asa : respinge recursul ca nefondat. despre ... (vezi toată discuția)