Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Incadrare CAEN nou
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Incadrare CAEN nou

Buna ziua,
Raman indatorat celor ce pot sa ma lamureasca unde s-ar regasi PROFESOR LEGISLATIE RUTIERA ATESTAT ARR in noul CAEN.
Posibil 8559?
Multumesc anticipat.
NB De exemplu.... INSTRUCTOR AUTO = 8559 = Alte forme de invatamant n.c.a.
In noul CAEN rev.2, exista codul "8553-Scoli de conducere (pilotaj)" - care se refera doar la scoli de soferi neprofesionisti (potrivit Notelor Explicative la CAEN rev.2 emise de catre Institutul National de Statistica).
Scolile de de conducere pentru soferi profesionisti sunt incadrate acum la codul "8532-Invatamant secundar, tehnic sau profesional" .
Multumesc, dar nu am inteles!
Mai simplu...care e codificarea CAEN in cazul....INSTRUCTOR AUTO, respectiv PROFESOR LEGISLATIE RUTIERA?
Multumesc