Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA asociere
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

asociere

Buna ziua! sunt asociat impreuna cu nasul meu de cununie intr-o firma.avem in comun un bar si o alimentara.as vrea sa intreb daca firma pe care o are fiind neplatitoare de tva,el poate face operatiuni care ma sar pe mine.este mai buna o asociere sau sa ramanem la stadiul actual?
Fiti mai clar.Sunteti deja asociat cu nasul si acesta mai detine o alta firma,corect?Care e de fapt intrebarea?
intrebarea este ,daca nu sunt asociat pe in acte cu el,in afara de faptul ca poate sa imi intoarca spatele,ce altceva as putea pierde?

,
;