Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Lichidarea unei Intreprinderi Individuale
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Lichidarea unei Intreprinderi Individuale

Este obligatoriu control fiscal in cazul lichidarii unei Intreprinderi Individuale?
De obicei, da, pentru a se stabili eventuale diferente de impozite si taxe.
Dar sunt sanse sa scap fara control?
Sansele sunt foarte mici, depinde de inspectorul fiscal, depinde de activitatea anterioara a intreprinderii individuale. Daca intreprinderea nu a avut activitate sau activitate foarte putin, ar mai fi sanse. Insa, in general, se organizeaza control fiscal.