Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii obligativitate angajare inspector resurse umane
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

obligativitate angajare inspector resurse umane

Buna ziua!
Am inteles ca sunt modificari la HG 500 - revisal- in sensul ca nu mai sunt obligata sa angajez un inspector de resurse umane, ci sa numesc o persoana desemnata care nu neaparat trebuie sa fie inspector de resurse umane. este adevarat?
Care este procedura si cadrul legislativ?
Da, pentru a opera in Revisal, procedura este cea pe care ati descris-o. N-a fost nicicand obligatoriu ca persoana care completeaza Revisal sa aiba curs de calificare. Vedeti ca mai sunt topic-uri pe aceasta tema, mai amplu dezbatute. Procedura si cadrul legislativ sunt cele din HG 500/2011.