avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 723 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratia 010 - formularul nou
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratia 010 - formularul nou

Pe site-ul ANAF a fost publicat noul format, insa se pare ca nu este acceptat inca in toate judetele.
[ link extern ]
Cel mai recent răspuns: Gabriela Monica Ionescu , Consultant fiscal 07:23, 27 Septembrie 2011
Multumim pentru informatie. De ce spuneti ca n-ar fi acceptat in toate judetele?
Iulian Manea a scris:

Multumim pentru informatie. De ce spuneti ca n-ar fi acceptat in toate judetele?


Pentru ca traim in Romani kk .....In sectorul 5 pentru certificatul de atestare fiscala ANAF-ul iti cere "si pe mama si pe tata" , in sectorul 1 depui cerere, decl. pct de lucru, delegatie, timbru fiscal si:
" GATA vino maine dupa certificat"..... si exemplele ar putea continua...

si, chiar daca nu e in ton cu topicul, dar este de mare actualitate , iata ce am gasit...
[ link extern ]

asteptam publicarea in MO -poate maine ...

Toti ne-am gandit ca vom depune 010.....
Ultima modificare: Miercuri, 21 Septembrie 2011
leuca_luminita, utilizator
Agentia Nationala de Administrare Fiscala a publicat in dezbatere publica un proiect de ordin prin care modifica declaratia 010. Formularul va contine rubrici noi care sa dea posibilitatea firmelor infiintate in cursul anului de a opta pentru depunerea trimestriala a declaratiei fiscale unice.

www.avocatnet.ro/UserFiles/a...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mentiune depunere lunara 112 mea culpa mea culpa va rog spuneti-mi unde gasesc un model de declaratie de optiune pentru depunere lunara a declaratiei 112 sau mergem tot pe 010? (vezi toată discuția)
Declaratie 010 , 150 & parola revisal online romausrl romausrl Buna seara, Sunt complet confuz, am 22 ani iar recent mi-am infiintat o firma ( prestari servicii - caen: 8299 ) La inregistrare am solicitat sa nu fiu ... (vezi toată discuția)