Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... dizolvare societate art. 235
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

dizolvare societate art. 235

Buna ziua,

Am un debit de recuperat (21.000 lei) de la o societate care, intrand pe RECOM Online am observat ca este in dizolvare potrivit art. 235.
Am fost la MOf si Hotararea AGA a fost publicata la 09.09.2011.
Ce pot face pentru a recupera debitul?
Multumesc anticipat!
Faceti opozitie in conformitate cu art. 62 din Legea nr. 31/1990 a societatilor comerciale, in termen de cel mult 30 de zile de la publicarea in Monitorul Oficial a hotararii.