avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 976 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... dizolvare societate art. 235
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

dizolvare societate art. 235

Buna ziua,

Am un debit de recuperat (21.000 lei) de la o societate care, intrand pe RECOM Online am observat ca este in dizolvare potrivit art. 235.
Am fost la MOf si Hotararea AGA a fost publicata la 09.09.2011.
Ce pot face pentru a recupera debitul?
Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: ContSters22713 , utilizator 22:24, 23 Septembrie 2011
Faceti opozitie in conformitate cu art. 62 din Legea nr. 31/1990 a societatilor comerciale, in termen de cel mult 30 de zile de la publicarea in Monitorul Oficial a hotararii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dizolvare s.a. ENGFULL ENGFULL dizovare fara lichidare ..... ce reprezinta ? ce lege reglementeaza procedura dizolvare cu lichidare ...... - // - care este diferenta intre aceste 2 ... (vezi toată discuția)
Inchidere societate nelunelu68 nelunelu68 am o societate comerciala infiintata in ianuarie 2011 si nu am avut nici o activitate daca as dori sa o inchid ce demersuri trebuie sa fac (vezi toată discuția)
Promovare actiuni si aparari in numele unei firme radiate? eagle_free eagle_free Buna ziua. Avem si noi o problema de lamurit in legatura cu o firma. Astfel, intre 2 firme au existat raporturi juridice comerciale care au dat nastere la ... (vezi toată discuția)