Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... intrare in germania
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

intrare in germania

Buna seara,am si eu o intrebare,am stat in germania din 8mai pina 26aug,sint acasa de citeva saptamini iar in octombrie intentionez sa ma intorc din nou.Am dreptul sa intru in germania? mentionez ca nu am lucrat in acele trei luni am fost in vizita la sora mea .multumesc ptr raspuns
Da, puteti sta cat doriti pe teritoriul UE. Daca doriti sa locuiti o perioada mai lunga de timp trebuie sa va inregistrati la evidenta populatiei.
deci pot sa ma intorc linistita nu voi avea probleme la vama?multumesc ptr raspuns
Nu veti avea nici o problema. Ati vazut undeva pe CI sau pasaport vreo stampila de intrare sau iesire?