Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale autorizare/activare cod caen
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

autorizare/activare cod caen

Buna ziua
Am un srl cu activitate principala transport cu taxiul, in activitatile secundare este cuprins si codul caen "4791 Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet". Vreau sa desfasor si activitatea de webshop de jucarii. Ce trebuie sa fac? Trebuie activat su autorizat codul caen? Si care sunt demersurile?
Iar referitor la webshop ce trebuie sa afisez pe site (ex. link catre opc)?

Multumesc
trebuie autorizat si acest obiect de activitate, se completeaza o declaratie la registrul comertului