Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... LEGISLATIE CONSTITUIRE GARANTII LA CONTRACTE COMERCIALE
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

LEGISLATIE CONSTITUIRE GARANTII LA CONTRACTE COMERCIALE

CAUT CONTRACT DE GARANTIE (MODEL) SAU LEGISLATIE CU PRIVIRE LA CONSTITUIREA DE GARANTII. CUM SE DEPUN, CONTURI LA BANCA.
GARANTII FINANCIARE SAU MOBILIARE ... E F IMPORTANT PT CA SUNT 2 ACTE NORMATIVE DISTINCTE CARE REGLEMENTEAZA ACESTE INSTITUTII .... DACA TE LAMURESTI CARE SUNT MODELELE NU AJUTA LA NIMIC ... DE OBICEI INCURCA ... INSA SUNT CONVINSA CA ITI VA SERVI BANCA UN MODEL ...
MA REFER LA GARANTII FINANCIARE LA UN CONTRACT COMERCIAL.
cititi intai si OG9/2004 ... rol de garantii financiare pot avea si anumite tipuri de titluri de credit, ma refer in special la biletele la ordin ... etc. dapinde de aranjamentul de garantare pe care-l aveti in cap
cumva te intereseaza garantiile bancare de buna executie pentru contracte de furniz. produse ?
Daca de ai doua posibilitati, chiar trei .
1.scrisoare bancara;
2.plata prin OP in contul benef.
3.Plata numerar la casieria benef.