Forum Discuţii juridice Executare silită intrebare catre cineva ce ma poate ajuta
Discuție deschisă în Executare silită

intrebare catre cineva ce ma poate ajuta

Am fost dat in judecata pentru neplata unui credit la termen, eu fiind in concediu crestere copil, procesul a fost castigat in instanta de catre firma de recuperari si mi s-a pus rezolutia de sechestru, precizez ca nu am nimic pe numele meu ce mi se poate intampla dupa acesta decizie cand o sa isi dea sema ca nu are ce sa imi ia ? si daca imi pot pune poprire pe acesti 800 de ron
Batrinu Ionut, Consultant resurse umane
din ce an e creditul?
firma de recuperari avea titlu, respectiv cesiunea de creanta iar procesul trebuia inchis din prima..pe lipsa de interes..avand titlu cu alte cuvinte:D
altfel pentru lipsa averii/imposibilitate de plata nu avaeti probleme, executarea o sa se inchida pentru ca nu au ce lua
creditul este de acum 3 ani , nu am mai platit de 5 luni din incapacitate, Muntumesc anticipat.
Nu va pot pune poprire pe cei 800 lei, acestia reprezinta un drept al micutului, de care beneficiati Dvs. in calitate de parinte pentru a-i asigura toate cele necesare .
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
multumesc tuturor celor me m-au lamurit.
Atentie, termenul de prescriere se calculeaza dupa ultima plata efectuata de Dvs-tra !
Cand reincepeti lucrul executorul judecatoresc va face poprire la salariu... (daca face adresa la CAS).