avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 491 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită intrebare catre cineva ce ma poate ajuta
Discuție deschisă în Executare silită

intrebare catre cineva ce ma poate ajuta

Am fost dat in judecata pentru neplata unui credit la termen, eu fiind in concediu crestere copil, procesul a fost castigat in instanta de catre firma de recuperari si mi s-a pus rezolutia de sechestru, precizez ca nu am nimic pe numele meu ce mi se poate intampla dupa acesta decizie cand o sa isi dea sema ca nu are ce sa imi ia ? si daca imi pot pune poprire pe acesti 800 de ron
Ultima modificare: Duminică, 25 Septembrie 2011
Batrinu Ionut, Consultant resurse umane
Cel mai recent răspuns: Batrinu Ionut , Consultant resurse umane 18:16, 30 Septembrie 2011
din ce an e creditul?
firma de recuperari avea titlu, respectiv cesiunea de creanta iar procesul trebuia inchis din prima..pe lipsa de interes..avand titlu cu alte cuvinte:D
altfel pentru lipsa averii/imposibilitate de plata nu avaeti probleme, executarea o sa se inchida pentru ca nu au ce lua
creditul este de acum 3 ani , nu am mai platit de 5 luni din incapacitate, Muntumesc anticipat.
Nu va pot pune poprire pe cei 800 lei, acestia reprezinta un drept al micutului, de care beneficiati Dvs. in calitate de parinte pentru a-i asigura toate cele necesare .
Ultima modificare: Duminică, 25 Septembrie 2011
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
multumesc tuturor celor me m-au lamurit.
Atentie, termenul de prescriere se calculeaza dupa ultima plata efectuata de Dvs-tra !
Cand reincepeti lucrul executorul judecatoresc va face poprire la salariu... (daca face adresa la CAS).

Alte discuții în legătură

Termen prescrictie titlu executoriu razvanindolean razvanindolean In urma cu 8 ani am achizitionat un produs de creditare de la o societate bancara, pe care nu am mai avut posibilitatea sa i-l achit ulterior. Dupa mai ... (vezi toată discuția)
Sanctiunea prescriptiei in timpul executarii silite tudorsad tudorsad Buna ziua, O intrebare poate interesanta, poate. In 2016 am pleacat din Romania. Am in tara doar un cont bancar deschis, fara nici o activitate din 2016. Nu ... (vezi toată discuția)
Prescriere datorie banca dupa incuviintare de executare silita raducanmihai raducanmihai Buna ziua. Incep prin a va spune ca am citit articolul \"In cat timp se prescriu datorille\",dar tot nu m-am lamurit ( ... (vezi toată discuția)