Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Este posibil sa mut un proces in care nu sunt judecat ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Este posibil sa mut un proces in care nu sunt judecat echitabil la o alta judecatorie

In acelasi proces in care s-a eliminat un martor pe motiv ca este ruda prin afinitate cu mine,desi nu era,de catre un judecator care scrie in incheiera de sedinta ca este ruda de gradul 2 -desi nu s-a adus nici un document fiind suficienta afirmatia avocatei partii adverse,s-au audiat martorii partii adverse fara avocatul meu si fara dosarul cauzei trimis pentru expertiza medicala de catre o alta judecatoare -eu fiind pus sa pun intrebari martorilor desi nu am pregatire in domeniul juridic.Am recuzat pe ambii judecatori pentru ilegalitati si am cerut mutarea la alta judecatorie din judet ,dar judecatoarea recuzata a respins cererea pe motiv ca am recuzat in totalitate instanta,la judecatoria respectiva existand doar cei 2 judecatori care au facut pe rand ilegalitatile ,probabil pentru a se asigura ca sub nici o forma cazul nu se ia de la ei si pot tranti cazul dupa cum vor
Cum pot sa ma scap de cei doi si sa mut procesul la alta judecatorie?
A se vedea si intrebarea "Exista grad de afinitate "de pe acest forum de la utilizator stroe maqrcel.
Puteti incerca cu o cerere de stramutare ,TEMEINIC MOTIVATA,care se analizeaza de ICCJ.
Incercati sa faceti o cerere de stramutare la ICCJ.