Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Ce continut poate fi postat pe un blog?
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Ce continut poate fi postat pe un blog?

Buna ziua

Doresc sa scriu niste review-uri la atractii turistice pe blogul personal si sa adaug si fotografii facute de mine cu acele locuri/monumente etc.
In cazul in care review-ul nu este unul favorabil -de exemplu nu mi-a placut o camera de hotel- pentru imaginea locului analizat, reprezentantii hotelului ma pot obliga sa sterg respectivul continut?
In plus, pot adauga poze facute in interiorul camerelor de hotel, muzeelor, restaurantelor etc?

Multumesc
Puteti posta orice doriti pe blogul dvs. inclusiv review-uri nefavorabile. Este strict opinia dvs aparata de constitutie.
atata timp,cat in poze esti si tu,eu nu vad,de ce,cineva te-ar putea acuza de ceva
Sigur ca aveti voie sa scrieti ce vreti, cu conditia sa nu instigati la infractiuni. Trebuie sa respectati drepturile de autor, deci n-aveti voie sa copiati text/imagini de pe alte websiteuri.
tgeorgescu, utilizator