Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cartile de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cartile de munca

intrebarea mea este ,de la ITM spre firma se dau toate cartile de munca sau doar cele ale angajatilor in prezent,ca nu am cum sa iau legatura cu fosti angajati sa le dea sefa.
ITM preda firmei toate carnetele de munca depuse ca angajator pana la data de 31.12.2010.
1. - In dosarele depersonal ale fostilor salariati aveti (sau ar trebui sa aveti) toate datele de contact: adresa, telefon etc.
- Le faceti o scrisoare sau ii anuntati telefonic sa se prezinte sa-si ridice carnetele de munca.
2. Daca nu puteti sa-i contactati atunci le pastrati bine ca o sa vina dupa ele atunci cand vor avea nevoie de carnetele de munca.
31.12.2011?( 2010)
Angajatorii care pastreaza si completeaza carnetele de munca le vor elibera titularilor in mod esalonat, pana la data de 30 iunie 2011, pe baza de proces-verbal individual de predare-primire.

Pana la aceasta data si ITM-ul trebuia sa le elibereze ..
Pompierilor de la Constanta li s-au ars cartile de munca intr-un nefericit incendiu din vina nu stiu cui. Ei cum isi mai recupereaza cartile de munca ca nu au primit nici macar o copie de atata timp?