Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Scanarea cartilor de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Scanarea cartilor de munca

Buna ziua,
Stie cineva ce se mai intampla cu scanarea cartior de munca la Casa de pensii Bucuresti? Ultima data cand am intrebat (etaj 2 cam. 3) au spus ca nu se stie cat va dura deoarece nu au personal suficient?
Stie cineva de vreun nr. de tlf?
Multumesc mult
ela-ela, utilizator
AMOFM deja a acumulat la sectoare sute de carnete ce nu mai sunt primite la scanat din cauza lipsei spatiului de depozitare si a ritmului de operare. Cele mai avizate voci spun ca cel care acum depune-ridica dupa 12 luni.
ITM-ul a acumulat peste cateva zeci de mii de carnete care stau la C.P.M.B. inca de pe la jumatatea anului trecut si sunt nescanate ...zvonuti sunt destule , si anume:
1. carnetele de munca se intorc la ITM sau la angajator nescanate si de aici la salariati , urmand a se astepta noi acte normative in materie.
sau
2. carnetele de munca se ridic de la CPMB se actualizeaza la 01.01.2011 si apoi se intorc la CPMB in vederea scanarii.
Cornel Vasile, Consilier juridic