Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Contract de mandat sau contract de munca??
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Contract de mandat sau contract de munca??

Buna ziua.Intrebarea mea este:,,Care este legea care te obliga ca la o asociatie de proprietar presedintele si cenzorul sa aiba contract de munca??" La noi la asociatie sau trezit ca acum trebuie sa aiba contract de munca,ca ii obliga legea.
Stiam ca daca ai un contract de mandat e ok.
Presedintele si cenzorii alesi pot fi remunerati pe baza unui contract de mandat.