Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... minor peste hotare
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

minor peste hotare

Buna seara.Am o intrebare .Pot face plingere penala la parchet ptr ca mama a luat copilul si a plecat in Spania de 1 an de zile dar fara semnatura mea?
In ce conditii a plecat mama cu copilul in afara tarii ?
Mama are o incredintare dar mai mult de 3 luni nu are voie sa stea in alta tara cu copilul doar in axcursie atat,,dar ea sa stabilit acolo fara semnatura mea.
Cum nu are voie sa stea mai mult de 3 luni ?
Dvs aveti stabilit de catre instanta un program de vizita?
luna asta trebuie sa primesc hot de vizita .Dar eu asa am inteles ca mama nu are vioie sa stea in alta tara cu minorul fara semnatura mea mai mult de 3 luni.
Cine v-a spus acest lucru ?