Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Registru de evidenta a salariatilor
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Registru de evidenta a salariatilor

Dupa cum bine stim cu toti, toate date personale ale angajatilor le v-om complecta in revisal, intrebarea mea este: se mai complecteaza si acel formular tipizat si inregistrat la ITM, numit, " REGISTRU GENERAL DE EVIDENTA A SALARIATILOR ", este o baza legala cu privire la acest aspect??:(:(
Registrul general de evidenta al salariatilor se intocmeste in forma electronica cf. art.3 din Hot. Guv. Romaniei 500/2011.
Registrele infiintate si inregistrate in conformitate cu prevederile HG 161/2006 se pastreaza si se arhiveaza de catre angajatori in conditiile legii.( vezi art. 13 din aceeasi HG 500/2011).