avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 588 soluții astăzi

Joi, 20 martie, are loc evenimentul: Impozitul minim global de 15%: Cadrul de implementare a Directivei Pillar 2 în România. Participă →

Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Consultanta vanzare produse lactate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Consultanta vanzare produse lactate

Buna ziua,
Ideea este urmatoarea : as dori sa cumpar branza din diverse zone ale Romaniei, sa fac transportul in Bucuresti si sa vand catre diverse magazine. Avem rude la tara. As vrea sa infiintez si un srl platitor de tva in sensul asta.
Ce documente imi trebuie pornind de la momentul in care cumpar branza de la ciobani pana o vand la patroni de magazine?
Daca este un avocat sau contabil familiarizat cu domeniul, care ma poate ajuta [EDITAT] cu servicii de consultanta si contabilitate il rog sa ma contacteze pe MP.
Multumesc pentru eventualele mesaje, incurajari si sfaturi.
Ultima modificare: Joi, 29 Septembrie 2011
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal

Alte discuții în legătură

Ajutor evidenta contabila carmenglavan carmenglavan buna ziua, sunt contabil incepator si as vrea sa primesc ajutor [EDITAT de moderator ]in legatura cu evidenta contabila a unei mici firme care distribuie ... (vezi toată discuția)
Am nevoie de sfaturi mrk21 mrk21 buna ziua,tuturor! lasand deoparte faptul ca e prima data cand cer ajutor p un forum,incerc sa fiu cat mai punctual.in esenta as vrea sa stiu,sau sa ma ... (vezi toată discuția)
Ref infiintare pfa blindguardian blindguardian Buna ziua As dori sa-mi infintez un PFA cu mai multe domenii de activitate: 9511 Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice 6311 ... (vezi toată discuția)