avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1394 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revisal

Buna ziua,
Mi s-a instalat programul revisalul nou. Ce trebuie sa fac acum? Am inteles ca etse o parola care trebuie recuperata.Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:02, 27 Septembrie 2011
De parola aveti nevoie pentru depunerea online.
De obicei merge parola de la Revisalul vechi, versiunea 2.4.0.
In caz contrar, intrati pe site-ul [ link extern ] .
jurist.A.M. a scris:

Buna ziua,
Mi s-a instalat programul revisalul nou. Ce trebuie sa fac acum? Am inteles ca etse o parola care trebuie recuperata.Multumesc.


Dupa instalarea programului nou veti prelua datele din versiunea veche , actualizand cu salariile si sporurile pentru salariati ... apoi veti genera fisierul de forma .rvs pentru transmitere la ITM.

Transmiterea la ITM se face prin doua modalitati :
- transmitere online , pe baza unei parole si user obtinute de la iTM.
- transmitere pe suport magnetic.

Daca nu ati obtinut inca parola, aveti grija ca mai intai depuneti revisalul pe versiunea noua si apoi vi se va da parola.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de munca lyly64 lyly64 Buna ziua, VA ROG MA AJUTATI CU PROCEDURA OPERAŢIONALĂ GENERALĂ COMPLETARE SI TRANSMITERE - ... REVISAL (vezi toată discuția)
Revisal Eva_56 Eva_56 Suntem ONG si avem un salariat care pina in prezent avea cartea de munca si CIM cu toate aditionalele la ITM. Ce obligatii avem in prezent. Mentionez ca nu ... (vezi toată discuția)
Revisal modificat 16.08.2011 Irmuresan Irmuresan Imi spune si mie cineva, va rog, cum se genereaza fisierul xml in noua forma de revisal? (vezi toată discuția)