Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general cota participare la profit
Discuție deschisă în Contabilitate în general

cota participare la profit

pentru un administrator de firma , care nu este asociat dar este angajat cu CIM in functia de administrator ce variante exista de a- i acorda la sfarsitul anului cota parte din profitul firmei #-o
Bonusuri sau transmiterea unor actiuni.
prin hotarare AGA pot pana la 10% din profitul firmei ca si angajat(cota de participare la profitul firmei) ......ca alta varianta de contract legala nu am gasit(contract management sau administrare) pt ca are deja CIM PE FUNCTIA DE DIRECTOR GENERAL (scuze) nu administrator