Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Depunere REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Depunere REVISAL

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati in privinta lamuririi unor aspecte legate de protectia muncii si depunerea Revisalului.
Prima intrebare este: este posibil ca o persoana angajata pe postul de contabil sa depuna Revisalul, sau este nevoie de o persoana calificata pentru a intreprinde aceasta actiune? Si daca acest formular poate fi depus de contabilul firmei, este nevoie de vreo imputernicire din partea administratorului sau necesita vreo modificare la contractul de munca al contabilului?

A doua intrebare ar fi: este necesar incheierea unui contract cu o firma specializata pe servicii de protectia muncii? Sau se poate ocupa si contabilul firmei?

Mentionez ca este vorba de o firma mica, cu specializarea IT, cu 4 angajati.

Va multumesc
La prima intrebare:
Este posibil sa depuna contabilul angajat Revilsa 5.0.6.
Sa fie emisa decizia in acest sens conform model:
www.avocatnet.ro/content/con... >
laurail a scris:

Buna ziua,

.......
A doua intrebare ar fi: este necesar incheierea unui contract cu o firma specializata pe servicii de protectia muncii? Sau se poate ocupa si contabilul firmei?

Mentionez ca este vorba de o firma mica, cu specializarea IT, cu 4 angajati.

Va multumesc

Nu este necesar sa incheiati un astfel de contract cu o firma prestatoare de astfel de servicii ... asa cum vi s-a spus mai sus , angajatorul poate desemna o persoana sa completeze si sa transmita REVISAL-ul.