Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale fise salariati
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

fise salariati

este necesar la un srl cu 2 angajati sa aiba fiecare angajat fisa de protectia muncii, fisa psi si fisa medicala?
este de asemenea necesar un medic de intreprindere?
va multumesc.
Fisa protectia muncii - da, fisa instruire PSI -da, fisa medicala - da, medic de intreprindere - nu.
Corect punctat de colegul....insa puteti incheia un contract de colaborare cu un medic de medicoina muncii. Sunt unii domni inspectori de la ITM care aplica sanctiuni chiar si la firmele mici, cu un numar redus de salariati daca nu au incheiat contract cu un medic de medicina muncii.
si pentru completarea fisei de protectia muncii si a celei de instruire psi la fel trebuie sa inchei un contract cu cineva?
Pentru protesctia muncii si PSI se poate specializa o persoana din cadrul firmei sau se poate face contract cu o firma de servicii in acest scop....adica serviciul externizat pe protectia muncii si PSI.