avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 347 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajat nou in Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajat nou in Revisal

in situatia unui nou angajat, pot trece datele in Revisal in varianta veche, urmand apoi la preluare date in versiune noua, sa trec salariul cel tarziu pana la data de 30.10.2011 ?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:28, 27 Octombrie 2011
Da se poate.Nici eu nu am reusit sa preiau datele in varianta noua si mi-au primit la ITM varianta veche a programului.
Transmiterea in continuare a variantei vechi a REVISAl-ului ridica mari semne de intrebare , intrucat HG nr.161/2006 este abrogata ...
De acord cu dvs. in ceea ce priveste abrogarea HG 161 insa termenul maxim de depunere a noului revisal este data de 31.10.2011 deci nu au voie sa nu primeasca registrul de evidenta al salariatilor pe programul vechi.
De unde ati scos acest termen ? ... HG nr.500/2011 nu prevede niciun asemenea termen ... 90 de zile sunt pentru salarii si sporuri , nu si pentru altceva.
Eu nu mai inteleg nimic.Mie mi-au primit fara nici o problema salariatii noi pe REVISAL vechi.Deja am intrat in panica!

Alte discuții în legătură

Revisal varianta 500/2011 din 15.08.11 o puteti folosi? ContSters86219 ContSters86219 Am incercat sa folosesc varianta noua din 15.08.2011 si-mi da mesaj ca nu e buna parola... a reusit cineva sa transmita registrul cu noua varianta? (vezi toată discuția)
Decl 300 online?...+ revisal nou? gina.lucia gina.lucia Buna ziua! 1. Pentru transmiterea online a decl 300 [EDITAT- link invalid] 2. Se mai poate transmite revisalul vechi?... vreau sa fac urgent o angajare si ... (vezi toată discuția)
Eroare revisal carmen_danciu carmen_danciu Buna ziua. Sunt o societate din Braila am descarcat noul revisal si incerc sa preiau date din versiunea 206 si imi arata urmatorul mesaj Baza de date ... (vezi toată discuția)