Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... neplata ratelor
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

neplata ratelor

la sfarsitul anului 2007 am luat credit de nevoi personale fara giranti sau garantie de 11000 eur . In primii doi ani am reusit sa platesc ratele la timp dar dupa ce prietenul meu isi pirduse locul de munca am inceput sa am probleme. Momentan am o restanta de cca 500 Eur , lunar platesc 250 Eur (am vorbit cu banca si am comunicat ca din pacate pana nu reusesc sa-mi gasesc un alt job mai bina platitor nu am de unde plati). Ei vor neaparat reesalonare din nou dar asta nu m-a ajutat nici data trecuta si nici nu este posibila.

Ce m-i se poate intampla daca nu mai platesc. Am ramas fara loc de munca recent deci nu am de unde sa mai duc nici suma de 250 Eur.

Astept cu nerabdare raspunsul unui consultant
multumesc
va pot executa bunurile mobile si imobile
Nu am pe numele meu nici bunuri mobile si nici bunuri imobile in prezent.
Am de gand sa plec in strainatate la lucru pentru a-mi putea remedia situatia, dar probabil va dura ceva timp pana reusesc sa-mi gasesc un job.
M-i se poate pune interditia de a iesi din tara?
Puteti pleca linistita, nu veti avea interdictie de a parasi tara pt ca nu ati savarsit vreo infractiune
Multumesc mult.