Forum Discuţii diverse Oportunităţi de colaborare Lucru la domiciliu
Discuție deschisă în Oportunităţi de colaborare

Lucru la domiciliu

Am 23 de ani si un bebe de 3 luni.Din cauza lui bebe nu mai pot munci(a fost bolnavioara si nu o pot lasa inca cu altcineva pt ca mananca altfel,trebuie tinuta altfel,etc).Dar as vrea totusi sa fac ceva acasa.pot face contabilitate primara de exemplu sau orice altceva.
Am fost studenta in cadrul Universitatii romane de stiinte si arte Gheorghe Cristea, la zi,facultatea Finante si Banci.nu am putut sa merg la cursuri in anul 3 din cauza sarcinii si nici sa-mi dau licenta la sfarsitul anului 3,adica acum in vara cand am nascut.
Nu stiu incotro sa ma indrept si unde sa caut,asa ca speram ca cineva imi poate oferi ceva aici ,indiferent de domeniu sau dificultate(ma descurc cu orice)
Adina22 a scris:

Am 23 de ani si un bebe de 3 luni. Din cauza lui bebe nu mai pot munci (a fost bolnavioara si nu o pot lasa inca cu altcineva pt ca mananca altfel,trebuie tinuta altfel,etc).

Lucrari la domiciliu se fac in cazul a doua extreme ( mai ales in cazul persoanelor cu handicap ).

1. Lucrari pe calculator utilizand Internet ( redactare lucrari, programe, operatiuni informatice )
2. Lucrari manuale care nu nesesita flux tehnologic si nici aparatura sofisticata ( lipit plicuri, impeltituri pe sticle, etc.)

Dar as vrea totusi sa fac ceva acasa.

O mama are mult de lucru intro casa, incepand de la mancarea familiei, curatenie si ingrijire copil. Daca are probleme de sanatate cu copilul are si mai mult. Nu stiu daca veti face fata cu lucrul la domiciliu daca nu aveti un spatiu adecvat special amenajat.

...pot face contabilitate primara de exemplu sau orice altceva.

Contabilitatea primara se face de obicei in firma. Lucrarile de contabilitate se pot face oriunde in afara firmei beneficiare. Dar deocamdata nu aveti diploma sa va puteti angaja la o firma cu care sa incheiati in acest sens un contract.

Am fost studenta in cadrul Universitatii romane de stiinte si arte Gheorghe Cristea, la zi,facultatea Finante si Banci. Nu am putut sa merg la cursuri in anul 3 din cauza sarcinii si nici sa-mi dau licenta la sfarsitul anului 3,adica acum in vara cand am nascut.

Care este motivatia vointei de a lucra la domiciliu ? Ca sunteti intro situatie dificila financiar sau ca pur si simplu simtiti nevoia unui angajament care sa va imbunatateasca nivelul de trai ?

Nu stiu incotro sa ma indrept si unde sa caut,asa ca speram ca cineva imi poate oferi ceva aici ,indiferent de domeniu sau dificultate(ma descurc cu orice)

Expresia "ma descurc cu orice indiferent de domeniu " nu e prea incurajanta pentru un angajator.
Un angajator vrea sa auda: stiu sa fac asta foarte bine, asta stiu dar nu prea bine ca am lucrat doar atatea luni.."

In ce oras locuiti acum ?

O mama are mult de lucru intro casa, incepand de la mancarea familiei, curatenie si ingrijire copil. Daca are probleme de sanatate cu copilul are si mai mult. Nu stiu daca veti face fata cu lucrul la domiciliu daca nu aveti un spatiu adecvat special amenajat.

Nu prea am de lucru pt ca locuiesc cu cumnata mea care face tot(pt ca asa am facut si eu cand a nascut ea) si ma mai ajuta si sotul.Practic nu fac nimic decat sa am grija de copil.Si probleme de sanatate slava domnului bebe nu mai are
Care este motivatia vointei de a lucra la domiciliu ? Ca sunteti intro situatie dificila financiar sau ca pur si simplu simtiti nevoia unui angajament care sa va imbunatateasca nivelul de trai ?

Ambele.Am nevoie si de bani(se stie cred ca un copil e destul de costisitor de crescut),dar simt nevoia sa fac ceva ,simt nevoia unui angajament dar pentru ca asta m-ar ajuta sa ma destind.
Expresia "ma descurc cu orice indiferent de domeniu " nu e prea incurajanta pentru un angajator.
Un angajator vrea sa auda: stiu sa fac asta foarte bine, asta stiu dar nu prea bine ca am lucrat doar atatea luni.."

Stiu asta,dar ar dura prea mult ca sa scriu asa pt ca stiu sa fac de toate : de la contabilitate,gestiune,vanzare,facturare,receptie marfa pana la curatenie si aranjarea produselor in rafturi.
Locuiesc in Bucuresti.
Nu am cum sa va ajut.

Locuiesc in Timisoara.

Orice obordare profesionista necesita o relatie directa, altfel efortul depaseste normalul iar rezultatul pozitiv are o doza de probabilitate redusa.

Nicolaie Ciobotaru, Consultant resurse umane
Asa este,oricum va multumesc pentru timpul acordat :love2:
Super daca locuiti in Timisoara, eu locuiesc in Lugoj si as avea o propunere de colaborare pentru dvs, daca va mai intereseaza...
ar trebui sa discutam mai multe despre asta, ce ziceti?