Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Functionar public si contabil scoala - ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Functionar public si contabil scoala - incompatibilitate?

Care este incompatibilitatea intre un functionar public , contabil primarie, si postul de administrator financiar (contabil sef) de scoala? .M-am inscris la concursul pentru un astfel de post (de fapt 0,25 norma la doua scoli cu pers. juridica), insa comisia de concurs ar fi primit indicatii de la Inspectoratul scolar sa nu fiu acceptata , fara o motivatie scrisa in acest sens. Se pare ca insasi Directia de Finante ar fi "motivat" verbal o stare de incompatibilitate. Care? Ma poate ajuta cineva cu un text de lege? Multumiri.
este ilegal. :)
Asta trebuie sa argumentez cu niste articole de lege.
e simplu. solicitati baza legala pentru care s-au facut platile in numele politiei, si care nu exista.:)