Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revisal

Trebuie sa rectific ceva la un contract al unui salariat. Cum export fisierul din Revisalul Nou? Care este procedura?Mentionez ca i am facut corectia in revisalul nou.
HG 500/2011 nu a fost explicita in stabilirea unui termen precis pentru operarea cu Revisal-ul nou, probabil mizand pe capacitatea de conexare a cititorilor HG 500/2011 si a utilizatorilor Revisal. A stabilit doar un termen de 90 zile pentru inscrierea salariilor si sporurilor (elemente de noutate in aceasta versiuen, fata de cealalta). Tinand cont de faptul ca inregistrarea salariilor si a sporurilor este posibila numai daca este instalata versiunea 5.06 a Revisal-ului, nu este neaparat nevoie sa fii consilier juridic pentru a-ti da seama ca, practic, termenul de 90 de zile acordat pentru inscrierea salariilor si sporurilor, coincide cu termenul in care toata lumea este obligata sa treaca la versiunea 5.06 a Revisal-ului.
Aceasta concluzie fiind extrem de simpla, ma asteptam sa va fie oferita, eventual, de catre consilierii juridici, care opereaza pe site din dorinta de a-si pune amprenta competentei pe majoritatea intrebarilor care se afiseaza pe durata popasului dumnealor pe forum. Ca nu intotdeauna se intampla asa, este deja o masura a competentei individuale.
ContSters193759, utilizator
Arel a scris:

......Tinand cont de faptul ca inregistrarea salariilor si a sporurilor este posibila numai daca este instalata versiunea 5.06 a Revisal-ului, nu este neaparat nevoie sa fii consilier juridic pentru a-ti da seama ca, practic, termenul de 90 de zile acordat pentru inscrierea salariilor si sporurilor, coincide cu termenul in care toata lumea este obligata sa treaca la versiunea 5.06 a Revisal-ului.
......

Daca imi permiteti sa va corectez.
Sunt angajatori care utilizeaza aplicatii proprii de gestiune a salariatilor si exporta implicit registrul ce urmează a fi transmis, regulile de completare aferente fiecarui element, etc.
Doamna a specificat clar ca utilizeaza Revisal, iar raspunsul meu era adresat acestei situatii.